Перейти до вмісту

ПОЖЕЖНИЙ.UA

Пожежний.UA , пожежний сайт (пожежний форум), де Ви знайдете інформацію про роботу пожежної, рятувальної, водолазної, піротехнічної, вибухотехнічної та інших служб ДСНС (Державна служба з надзвичайних ситуацій). Новини про пожежі, вибухи, аварії, стихії та інші надзвичайні ситуації. Конспекти, програми, службова та інша цікава та корисна література (книжки). Нормативні документи (накази, закони, кодекси та інше).

ПОЖАРНЫЙ.UA

Пожарный.UA, пожарный сайт (пожарный форум), где Вы найдете информацию о работе пожарной, спасательной, водолазной, пиротехнической, взрывотехнической и других служб ГСЧС (Государственная служба по чрезвычайным ситуациям). Новости о пожарах, взрывах, авариях, стихиях и других чрезвычайных ситуациях. Конспекты, программы, служебная и другая интересная и полезная литература (книги). Нормативные документы (приказы, законы, кодексы и т.д.).
News Ticker
  • Форум пожежних і рятувальників України
  • Форум пожарных и спасателей Украины
Шановні гості форуму!
Якщо Ви виявили бажання зареєструватися на нашому форумі - використовуйте, будь ласка, українські або міжнародні поштові скриньки (з російських йде спам).
 
Дякую за розуміння!
service101

Свята, пам'ятні дні і скорботні дати

Краща відповідь

13.04.17 15:02

 8 березня - робочий, 1 травня - вихідний: В'ятрович підготував новий законопроект про свята і пам'ятні дати в Україні. Календарь

Завершилося громадське обговорення законопроекту про свята, пам'ятні дні і скорботні дати.
Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebook написав директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"Підводимо підсумки громадського обговорення законопроекту про державні та інші свята. Воно було досить бурхливим - надійшло 672 звернення від громадян України, громадських об'єднань, партійних та профспілкових організацій, державних установ. Крім того відбувалися цікаві дискусії на майданчику Реанімаційного пакету реформ, та в медіа. Окремі громадяни висловлювали свої пропозиції під час громадських прийомів.


640x378.jpg

 


Отже, за його словами найголовнішим в новій редакції є:

- Документ доповнено новою категорією - "Міжнародні дні", куди включені, серед інших 8 березня - День боротьби за права жінок (день буде святковим, але не вихідним) та 1 травня - День праці (буде вихідним). Оскільки українці не підтримали намір запровадити Шевченківський день (9 березня) і День сім'ї (друга п'ятниця вересня) як вихідні святкові, то цю пропозицію знято з календаря.

- Інститут включив в проект традиційне свято - День Святої Трійці. Другий день після Великодня і Трійці (понеділок) залишається вихідним.

- Вноситься як традиційне свято - Різдво Христове за григоріанським календарем, що відзначається 25 грудня (не є вихідним днем).

- Неробочий святковий день пропонується не переносити на понеділок, якщо він припадає на вихідний (крім Різдва за юліанським календарем, 7 січня).

- День Державного Прапора України відзначатиметься 4 вересня (саме цього дня підняли синьо-жовтий прапор над будівлею Верховної Ради України у 1991 році).

Також В'ятрович зазначив, що законопроектом упорядковано скорботні дні й запропоновано День пам'яті жертв політичних репресій перенести з третьої неділі травня на першу неділю листопада на вшанування жертв розстрілу 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, коли за вироками позасудових органів загинули понад 100 діячів української культури, науки, військових, священнослужителів - в'язнів Соловецького табору особливого призначення.

Повний текст законопроекту можна подивитися тут.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 На Новий рік та Різдво українці відпочиватимуть шість днів

рождество шествие

На новорічні та різдвяні свята українці матимуть по три вихідні.

Про це повідомляє "Урядовий кур'єр", інформує Цензор.НЕТ.
"На новорічні та різдвяні свята українців чекатимуть парні потрійні вихідні. Новорічні триватимуть три дні - з 30 грудня (субота) по 1 січня (понеділок) включно. 7 січня (Різдво) 2018 року припадає на неділю, тому понеділок, 8 січня, буде вихідним днем. Отже, вихідними будуть знову три дні поспіль: 6, 7 і 8 січня", - сказано в повідомленні.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Інститут нацпам'яті пропонує змінити порядок святкування 8 Березня, 1 і 9 Травня, - В'ятрович

вятрович

Український інститут національної пам'яті пропонує внести зміни в порядок святкування 8 Березня, 1 і 9 Травня в Україні.

Про це розповів директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Главред".
 
Ініціатива Українського національного інституту пам'яті про зміну календаря державних свят передбачає вихідним днем 1 Травня, проте його формат буде змінений. Йдеться про Свято праці, а не про Міжнародний день солідарності трудящих.
 
Також пропонується перенесення вихідного з 9 травня на 8 травня і переформатування 8 Березня з Міжнародного жіночого дня на День боротьби за права жінок, причому пропонується позбавити його статусу вихідного.
 
"Зараз ми подали цей законопроект на затвердження Кабміну, але, на жаль, він наразі не затверджений, бо він отримав зауваження з боку Міністерства культури", - підкреслив В'ятрович. За його словами, було досягнуто домовленості про проведення широких консультацій з участю громадськості та Міністерства культури, щоб, можливо, подавати цей законопроект як урядовий.
 
"Якщо цього зробити не вдасться, то маємо вже підтримку значної кількості народних депутатів, тому будемо подавати його як депутатський законопроект. Я вважаю, що для країни це буде дуже важливий крок вперед. Це - продовження декомунізації. Ми нарешті маємо припинити жити синхронно з державою-агресором", - додав глава Інституту нацпам'яті.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Рада може зробити вихідним днем 25 грудня

рождество

Верховна Рада в четвер, 16 листопада, може розглянути питання про встановлення вихідним днем в Україні 25 грудня, коли святкується католицьке Різдво.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ,про це заявив голова ВР Андрій Парубій у понеділок, 13 листопада, під час засідання Погоджувальної ради.
 
"Законопроект № 5496 (про вихідний день 25 грудня) стоїть на вівторок. Це передбачено для того, щоб фракції встигли провести з цього приводу дискусії... Якщо під час вивчення на фракціях ми побачимо підтримку, то в четвер це питання зможемо поставити в досить прохідну частину і без великого обговорення прийняти рішення", - сказав спікер.
 
Отже, за його словами, якщо депутатські фракції ухвалять позитивне рішення, то Рада зможе "пройти його серед перших питань".
 
З відповідною пропозицією про встановлення 25 грудня як вихідного дня виступив голова Комітету ВР з питань культури і духовності Микола Княжицький.
 
"Ми до вас підходили з колегами щодо внесення змін до Кодексу законів про працю України стосовно святкових і неробочих днів, реєстраційний номер 5496 від 06.12.2016 року. Законопроектом вносяться зміни до статті 73 Кодексу. Одним словом - пропонується теж 25 грудня, Різдво Христове, зробити вихідним днем так само, як і 7 січня, оскільки в Україні багато і римо-католиків, і протестантів, які просять зробити цей день вихідним", - пояснив Княжицький, попросивши внести на розгляд ВР проект закону "про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 Парубій підписав закон про вихідний день 25 грудня

указ подпись подписал

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав прийнятий парламентом закон про вихідний день в Україні 25 грудня і скасування вихідного дня 2 травня.

Як повідомляється на веб-сайті парламенту, А.Парубій підписав прийнятий Верховною Радою закон (№5496), передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Зазначається, що документ спрямований на підпис президентові.

16 листопада народні депутати внесли до переліку святкових і неробочих днів у Трудовому кодексі України Різдво 25 грудня і скасували вихідний день 2 травня.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах
Уряд ухвалив рішення про перенесення робочих днів у 2018 році
Міністерство соціальної політики України, опубліковано 11 січня 2018 року

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України  «Про перенесення робочих днів у 2018 році» для працівників підприємств, установ та організацій, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями (субота і неділя), крім органів Пенсійного фонду, Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», Державної казначейської служби та банківських установ, у 2018 році перенесено робочі дні з:

п’ятниці 9 березня на суботу 3 березня;

понеділка 30 квітня на суботу 5 травня;

п’ятниці 29 червня на суботу 23 червня;

понеділка 24 грудня на суботу 22 грудня;

понеділка 31 грудня на суботу 29 грудня.

Перенесення робочих днів не спричинить зменшення тривалості робочого часу впродовж року, обсягів виробництва і надходжень податкових та обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів і при цьому сприятиме створенню сприятливих умов для святкування у 2018 році 8 березня – Міжнародного жіночого дня, 1 травня – Дня праці, 28 червня – Дня Конституції України, 25 грудня – Різдва Христового та у 2019 році 1 січня – Нового року, а також дасть змогу громадянам заздалегідь планувати час відпочинку.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

КМДА затвердила перенесення робочих днів для чиновників на 2018 рік

censor_news_big3.jpg

Київська міська державна адміністрація затвердила список перенесених робочих днів у 2018 році.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на КМДА. Перенесення здійснюється з метою раціоналізації використання робочого часу та створення необхідних умов для святкування державних свят - Міжнародного жіночого дня, Дня праці, Дня Конституції України, Різдва і Нового року.

Перенесення днів, уточнюють у КМДА, є обов'язковим для працівників усіх підрозділів самої міської адміністрацій, а також районних адміністрацій Києва. Для інших розпорядження КМДА залишається рекомендацією.

 

Всього планується перенести 5 днів:

п'ятницю 9 березня - на суботу 3 березня;

понеділка 30 квітня - на суботу 5 травня;

п'ятницю 29 червня - на суботу 23 червня;

понеділок 24 грудня - на суботу 22 грудня;

понеділок, 31 грудня - на суботу 29 грудня.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

У травні українці відпочиватимуть 11 днів

censor_news_big3.jpg

Травень почнеться з довгих вихідних. Мінсоцполітики вже встановило, що відпочивати українці будуть: у вівторок, 1 травня, середу, 9 травня, а також у понеділок, 28 травня 2018.

Про це повідомляє  Цензор.НЕТ  із посиланням на видання  "Тексти". 

Для забезпечення раціонального використання робочого часу та створення сприятливих умов для святкування, Кабінетом Міністрів України було ухваленорішення про перенесення робочого дня, який передує вихідному. Так, 1 травня 2018 року (День праці) випадає на вівторок, значить, понеділок, 30 квітня, також буде вихідним. Робочий день переноситься на суботу, 5 травня, при цьому він скорочений на годину. Таким чином, маємо чотири державні вихідні - від суботи 28 квітня й по вівторок 1 травня включно.

День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні щорічно відзначають 9 травня. Цього дня згадують тих, хто пожертвував своїм життям заради миру. Він традиційно – вихідний, цього року випадає на середу. 8 травня не вихідний, але робочий день буде скорочено на одну годину.

День Святої Трійці – одне з великих дванадесятих свят православ’я. Називається П’ятидесятницею, оскільки відзначається на 50-й день після Великодня, або у восьму неділю після Великодня. У 2018 році Великдень був 8 квітня, а значить, Трійця – 27 травня 2018 року. Оскільки свято збігається з неробочим днем, то вихідний переноситься на понеділок, 28 травня. В українців буде три вихідні: 26-28 травня 2018 року.

Відповідно, з 31 календарного дня в травні 20 – робочі і 11 – вихідні.

Нагадаємо, в кінці 2017 року вихідний день 2 травня був скасований, а День міжнародної солідарності трудящих перейменовано на День праці.

У 2017 році за свято 1 травня заступилися в МЗС. Там підкреслили, що 1 травня є вихідним днем або святковим (але робочим) на державному рівні в 54 країнах світу. 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гість
Відповісти в тему...

×   Ви вставили відформатований вміст.   Видалити форматування

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній вміст був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете безпосередньо вставити зображення. Завантажте або вставте зображення з URL-адреси.


  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

×
×
  • Створити...